Co jeść przy stłuszczeniu wątroby?

wątroba

Choć stłuszczenie wątroby jest kojarzone zwykle z chorobą alkoholową, warto pamiętać, iż każdy z nas może mieć z taką przypadłością problem. Cukrzyca, niektóre leki, niewłaściwa dieta – wszystko to może skutkować stłuszczeniem wątroby oraz pogorszeniem pracy tego narządu. A że zdrowa wątroba to podstawa, warto w porę zacząć wspierać ten narząd. Co można zrobić, by stłuszczenie wątroby przestało być aż tak wielkim problemem? Przede wszystkim zmienić swe nawyki żywieniowe.
Wątroba to narząd wyjątkowy, który posiada niezwykłą zdolność regeneracji. Zdrowa dieta może zatem stać się tu niezwykle cennym wsparciem oraz szansą na poprawienie tanu tego narządu.

Catering dietetyczny Częstochowa

Co jeść przy stłuszczeniu wątroby?

Przede wszystkim lekkie dania i te produkty spożywcze, które będą dobrymi źródłami wartościowego białka. Należy unikać potraw tłustych oraz ostrych, warto ograniczyć też te posiłki, które są przyczyną późniejszych problemów ze wzdęciami. Warto też zrezygnować z potraw smażonych, a postawić na takie metody obróbki termicznej, jak gotowanie oraz pieczenie. Naturalne jogurty, pieczona ryba, pierś z kurczaka gotowana na parze – oto przykładowe dania, jakie mogą się pojawić w menu tych osób, które starają się zadbać o swą wątrobę za pomocą zdrowej diety.